КЗО "НВК №42" ДМР

   

ДНУ ім. Олеся Гончара Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Колоквіум «Духовне здоров’я особистості в контексті формування здорового способу життя молоді»

Збільшення кількості наркозалежних серед підлітків викликає занепокоєння суспільства

 

         14 грудня в приміщені у Дніпрі відбувся  колоквіум «Духовне здоров’я особистості в контексті формування здорового способу життя молоді», в якому взяв участь викладач предмету «Захист Вітчизни» Ярослав Костюченко. Захід, який пройшов під гаслом «Незалежній Україні – незалежну молодь», відбувся за ініціативи Міжнародної Антинаркотичної Асоціації при підтримці Громадської ради Дніпровської міської ради і об’єднав делегатів всіх релігійних конфесій обласного центру та представників органів державної влади і місцевого самоврядування.

         Необхідність такого зібрання викликана занепокоєнням різноманітних суспільних інституцій поширенням серед підлітків і молоді таких гострих соціальних хвороб як алкоголізм, наркомані, ігроманія тощо. На тлі зменшення загальної кількості злочинів, скоєних підлітками Дніпропетровщини, на 12%, кількість злочинів у сфері незаконного оберту наркотичних і психотропних речовин збільшилась вдвічі, так само збільшився показних засуджених за втягування неповнолітніх у злочинну діяльність. Але, як відмітили присутні на заході співробітники Національної поліції, міра покарання не завжди стає підставою щось змінити. Тим більше, що поширення різноманітних залежностей, на думку фахівців, є хворобою сімейною: старші покоління абсолютно не обізнані із сучасними наркотичними та психотропними засобами, не здатні своєчасно виявити і попередити їх вживання підлітками, а значить не здатні попередити переростання разового вживання у систему. Організатори заходу вважають, що активізація духовно-морального виховання молоді на всіх рівнях суспільних взаємин, починаючи з родини і школи, здатна змінити ситуацію, що склалася, у кращий бік.

З урахуванням викладеного, на колоквіумі були обговорені питання стану та перспектив розвитку духовно-морального виховання молоді, розглядались інноваційні підходи, практики і дієві форми при вихованні молоді та перспективи міжконфесійного співробітництва у даному напрямку. Кожен із учасників заходу отримав можливість висловити свій погляд на проблему та запропонувати шляхи виходу з неї. Але всі вони погоджувались з тим, що дієвих результатів в процесі створення належного супротиву поширенню різноманітних залежностей серед молоді можливо лише поєднавши зусилля.