Амур-Нижньодніпровський район. Середня загальноосвітня школа №42


запомнить

 



Міністерство oсвіти і науки, молоді та спорту України

Національна дитяча гаряча лінія
ДНУ ім. Олеся Гончара Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Коротка історична довідка

 

Рік заснування школи-1932

Школа має славетну історію зі своїми традиціями навчання й виховання, яка розпочалася ще в далеких 40-х роках минулого століття. В 1940 році школа вперше випустила 17 учнів. Протягом Великої Вітчизняної війни у приміщенні школи знаходився шпиталь для бійців. Будівля школи за роки війни була повністю зруйнована, цілими залишилися тільки стіни. 

Школу відбудовано та відкрито у 1953 році. У 50-х роках школа № 42 була однією з найкращих шкіл міста. 

У 60-і роки, під керівництвом Бердичевської Г.В.  школа    № 42 була осередком усіх педагогічних інновацій АНД району. 

У 1991 році середня школа № 42 отримала  статус україномовної. 

У грудні 2010 року за ініціативою випускника школи Яцуби В.Г. розпочато капітальний ремонт закладу. Протягом 2010-2012 рр. замінено дах, системи тепло та водопостачання, опалення, каналізацію, електричні мережі, покрівлю, всі вікна та двері. Проведено реконструкцію їдальні та харчоблоку. Відремонтовано коридори, класні кімнати, спортивну залу, роздягальні, адміністративні та технічні приміщення. Проведено благоустрій та озеленення шкільного подвір’я. Школа отримала нові меблі  та обладнання. Оновлена, сучасна школа відчинила свої двері для учнів, учителів, батьків 1 вересня 2012 року. 

Золотий фонд школи - це її вчителі,  що несли дітям від покоління до покоління своє серце, душу й розум, це її випускники, чиї  імена назавжди  закарбовані в книзі історії школи. 

З січня 2018 року школа функціонує в новому статусі, як Комунальний заклад освіти «Навчально – виховний комплекс № 42 «школа І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад (дитячий садок)» Дніпровської міської ради.

У 2023 році заклад перепрофільовано на Дніпровський ліцей № 42 Дніпровської міської ради, який забезпечує профільну та базову загальну середню освіту (ІІ-ІІІ рівні загальної середньої освіти).