Підручники для школи

Амур-Нижньодніпровський район. Середня загальноосвітня школа №42

   

ДНУ ім. Олеся Гончара Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Умови доступності закладу освіти для навчання осіб з особливими освітніми потребами

Умови доступності закладу освіти для навчання осіб з особливими освітніми потребами 

  Згідно з «Конвенцією про права інвалідів», на виконання вимог Закоцу України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні», Постанови Кабінету Міністрів України від 01 серпня 2012 року №706 «Про затвердження Державної цільової програми «Національний план дій з реалізації Конвенції про права інвалідів» на період до 2020 року». Указу Президента України № 900/2005 «Про першочергові заходи щодо створення сприятливих умов життєдіяльності осіб з обмеженими фізичними можливостями», з метою забезпечення реалізації прав і задоволення потреб дітей з інвалідністю в отриманні освітніх послуг, поліпшення умов їх життєдіяльності, а також з метою забезпечення безперешкодного доступу осіб з обмеженими фізичними можливостями до об’єктів соціальної інфраструктури в КЗО "НВК № 42" ДМР створені сприятливі умови для навчання дітей з особливими освітніми потребами, у тому числі й дітей з інвалідністю, а саме:

- пристосований пандус на центральному вході до школи;
- сходи для безпечного переміщення дітей обладнані поручнями;
- обладнана ресурсна кімната – це окремий спеціально облаштований клас для дітей з особливими освітніми потребами, де вони навчаються за індивідуальним планом розвитку у супроводі корекційного педагога
- відсутні пороги при вході до навчальних кабінетів;
- виконано поточний ремонт класних кімнат та приміщень.
Усі основні приміщення закладу мають природне освітлення. Світло на робочі місця падає ліворуч. При оздобленні навчальних приміщень враховано такі вимоги: стіни світлих тонів; меблі кольору натурального дерева; класні дошки темно-зеленого кольору; стеля, віконні рами, двері - білого кольору. Розташування меблів і обладнання, декоративних рослин сприяє максимальному використанню денного світла і рівномірному освітленню приміщень. З вересня по травень у приміщеннях рівень освітлення регулюється за допомогою електричних ламп.
У закладі витримується повітряно-тепловий режим. Приміщення обладнані засобами центрального опалення, що забезпечує сприятливі мікрокліматичні умови внутрішнього середовища у холодні пори року. Чистота повітря забезпечується регулярністю вологого прибирання, використанням усіх видів провітрювання (наскрізне, кутове, однобічне).
З дітьми працюють асистент вчителя та психолог.
Щоквартально проводиться консиліум спеціалістів із запрошенням батьків учнів, за
результатами якого коригуються індивідуальні програми розвитку кожної дитини.
Вчителями - предметниками для таких учнів розроблені індивідуальні програми з
предметів, що вивчаються.